Ubezpieczenie OC – jaka jest najlepsza oferta w Zielonej Górze?

Ubezpieczenie OC – jaka jest najlepsza oferta w Zielonej Górze?

Wybór ubezpieczenia OC nie jest trudny, ponieważ powinniśmy kierować się głównie ceną. Dlaczego? Ponieważ każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje ten sam zakres ochrony, który jest z góry narzucony przez ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych. Jeżeli zależy nam na podstawowej ochronie, to możemy wybrać najtańszą opcję.

Zakres OC

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, co oznacza, że każdy posiadacz pojazdu musi go ubezpieczyć. Ogólnie można stwierdzić, że to ubezpieczyciel jest odpowiedzialny za wszelkie szkody na osobie oraz na mieniu. W skład zakresu ubezpieczenia OC wchodzi:
Śmierć, uszkodzenie ciała,
Utrata lub zniszczenie pojazdu,
Wszystkie szkody, które pojawiły się w trakcie jazdy samochodem, zatrzymania, wsiadania i wysiadania, postoju, załadunku i rozładunku.
Jeżeli sprawca wypadku był pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, to ubezpieczenie nie obowiązuje. Dodatkowo, należy zaznaczyć, że sumy gwarancyjne nie mogą być niższe niż 5 milionów euro w przypadku szkód na osobie lub 1 miliona euro w przypadku szkód na mieniu.

Cena OC zależy od kilku czynników:

  • Dane właściciela, czyli jego wiek, ponieważ młodzi kierowcy częściej powodują statystyki, są mniej doświadczeni i nie mają doświadczenia na drodze;
  • Miejsce zamieszkania: im większe miasto, tym większy ruch i większa szansa na spowodowanie wypadku, dlatego w Zielonej Górze cena ubezpieczenia OC będzie mniejsza niż w Krakowie, z kolei w Środzie Wielkopolskiej cena będzie mniejsza niż w Zielonej Górze,
  • Parametry pojazdu: większa pojemność silnika to wyższe OC, marka pojazdu, wiek samochodu, przebieg,
  • Stan cywilny i posiadanie dzieci, ponieważ wedle statystyk osoby posiadające rodzinę, prowadzą bezpieczniej,
    Posiadane zniżki.

Nie jest możliwe określenie stawki najniższej lub najbardziej korzystnej, ponieważ ogromna liczba czynników wpływających na cenę, sprawia, że różnice mogą być bardzo duże.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi brokerami ubezpieczeniowymi.

Mail: biuro@ubezpieczeniowa.zgora.pl
Telefon: (+48) 535 403 858

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *