Ubezpieczenie podróżne – najlepsza oferta w Zielonej Górze

Ubezpieczenie podróżne – najlepsza oferta w Zielonej Górze

Wybierasz się na wakacje z rodziną? A może zdecydowałeś się na podróż dookoła świata? Bez względu na cel i rodzaj podróży, warto wybrać ubezpieczenie podróżne,czyli polisę, która chroni nas podczas podróży. Coraz większa liczba Polaków jest
świadoma ryzyka na wyjeździe, dlatego zainteresowanie ubezpieczeniami turystycznymi rośnie.

Z czego składa się ubezpieczenie podróżne?

Ubezpieczenie turystyczne to pakiet ochronny, którego zakres różni się w zależności od
firmy. Można stwierdzić, że w skład ubezpieczenie podróżnego wchodzi:

  • Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW)
  • Ubezpieczenie bagażu
  • Pomoc w podróży
  • Ubezpieczenie kosztów leczenia

Warto pamiętać o tym, że istnieje pewien pakiet podstawowy ubezpieczenia czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Bez względu na to, czy wykupujemy polisę, czy też nie, EKUZ warto mieć. Karta ta obowiązuje w krajach UE oraz w Norwegii, Szwajcarii i na Islandii i zapewnia tylko podstawową pomoc lekarską. Nie ma obowiązku wykupu ubezpieczenia podróżnego, jednak w razie nieprzewidzianej choroby, wypadku lub utraty bagażu, ubezpieczenie takie bardzo się przydaje.

Jaki jest koszt ubezpieczenia turystycznego?

Ubezpieczenia podróżne w Polsce są uznawane za jedne z najtańszych w Europie. Koszt takiego ubezpieczenia wynosi od 2 do 10 złotych za dzień podróży, przy czym należy pamiętać o tym, że cena wzrasta w przypadku wyjazdów do krajów poza UE. Znaczenie ma
także to, co wyjeżdżający będzie robił za granicą. Odpoczynek lub zwiedzanie uznawane są za mniej ryzykowne niż loty balonem lub nurkowanie, dlatego warto zastanowić się nad tym, jakie sporty ekstremalne będziemy uprawiać za granicą.

Raporty z 2017 i 2018 roku wskazują, że około 70% Polaków korzysta z ubezpieczenia podróżnego. Jadąc na wakacje, na pewno nie chcesz myśleć o nieprzyjemnych sytuacjach, które mogą cię tam spotkać. Pamiętaj jednak o konsekwencjach nieprzemyślanych decyzji.
Ubezpieczenie podróżne jest gwarancją spokojnego i udanego wypoczynku, bez zmartwień i problemów.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi brokerami ubezpieczeniowymi.

Mail: biuro@ubezpieczeniowa.zgora.pl
Telefon: (+48) 535 403 858

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *