Ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie samochodu

W Polsce istnieją dwa rodzaje ubezpieczeń samochodowych: obowiązkowe, czyli OC, oraz dobrowolne, czyli AC. Jeśli chodzi o obowiązkowe ubezpieczenie samochodu, to jego cena zależy od marki auta, modelu, wieku kierowcy oraz wieku pojazdu, a także od pojemności silnika. Czym różni się ubezpieczenie OC od AC i jak korzystnie ubezpieczyć samochód? Podpowiadamy.

Ubezpieczenie OC

OC to ubezpieczenie obowiązkowe, ponieważ państwo musi chronić osoby poszkodowane w wypadkach samochodowych. Dlatego też zasady OC są określane przez ustawę, a ubezpieczyciele nie mogą zmienić zakresu ubezpieczenia, tylko cenę. W całym kraju możemy znaleźć wiele firm ubezpieczeniowych. Na przykład w Zielonej Górze działa ponad 20 firm, które oferują OC. W przypadku dobrowolnego ubezpieczenia nie warto przepłacać, ponieważ zakres OC jest taki sam, a żaden ubezpieczyciel nie może zaoferować więcej.

Ubezpieczenie AC

Warunki i ceny ubezpieczenia Auto Casco różnią się w zależności od firmy ubezpieczeniowej. Przeciętny koszt ubezpieczenia AC w Zielonej Górze wynosi od 600 do 1200 złotych. Dla osób, które chcą trochę zaoszczędzić, dobrym wyborem może być zakup pakietu, czyli OC i AC, u jednego ubezpieczyciela. Co ciekawe, z raportów wynika, że tylko około 20- 30% właścicieli samochodów decyduje się dodatkowo na ubezpieczenie AC. W praktyce zakres ochrony AC jest dużo szerszy niż OC, ponieważ chroni od kradzieży, utraty, uszkodzenia, zniszczenia, zdarzeń losowych. Osoby posiadające samochód małej wartości rzeczywiście nie muszą decydować się na ubezpieczenie dodatkowe, jednak właściciele droższych samochodów rzeczywiście powinny zdecydować się na to ubezpieczenie.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi brokerami ubezpieczeniowymi.

Mail: biuro@ubezpieczeniowa.zgora.pl
Telefon: (+48) 535 403 858